Stackpole Electronics Inc RNF14BAE114R (2500 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 743 ratings
RNF14BAE114R main image
Model Number
RNF14BAE114R
Datasheet
RNF14BAE114R PDF
Description
RES 114 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Resistance
114 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)