Stackpole Electronics Inc RNF14BAE10K9 (2500 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.5 680 ratings
RNF14BAE10K9 main image
Model Number
RNF14BAE10K9
Datasheet
RNF14BAE10K9 PDF
Description
RES 10.9K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Resistance
10.9 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)