Stackpole Electronics Inc RNF14BAC19K1 (2500 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 642 ratings
RNF14BAC19K1 main image
Model Number
RNF14BAC19K1
Datasheet
RNF14BAC19K1 PDF
Description
RES 19.1K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Resistance
19.1 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)