Stackpole Electronics Inc RNF12JTD4R30 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 677 ratings
RNF12JTD4R30 main image
Model Number
RNF12JTD4R30
Datasheet
RNF12JTD4R30 PDF
Description
RES 4.3 OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance
4.3 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)