Stackpole Electronics Inc RNF12FTD8R25 (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 671 ratings
RNF12FTD8R25 main image
Model Number
RNF12FTD8R25
Datasheet
RNF12FTD8R25 PDF
Description
RES 8.25 OHM 1% 1/2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
8.25 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)