Stackpole Electronics Inc RNF12FTD60R4 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 644 ratings
RNF12FTD60R4 main image
Model Number
RNF12FTD60R4
Datasheet
RNF12FTD60R4 PDF
Description
RES 60.4 OHM 1% 1/2W AXIAL
In Stock : 222
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
60.4 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)