Stackpole Electronics Inc RNF12FTD332R (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 652 ratings
RNF12FTD332R main image
Model Number
RNF12FTD332R
Datasheet
RNF12FTD332R PDF
Description
RES 332 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance
332 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)