Stackpole Electronics Inc RNF12FTD10M0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 676 ratings
RNF12FTD10M0 main image
Model Number
RNF12FTD10M0
Datasheet
RNF12FTD10M0 PDF
Description
RES 10M OHM 1% 1/2W AXIAL
In Stock : 448
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
10 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)