Stackpole Electronics Inc RNF12FTC909R (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 813 ratings
RNF12FTC909R main image
Model Number
RNF12FTC909R
Datasheet
RNF12FTC909R PDF
Description
RES 909 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance
909 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)