Stackpole Electronics Inc RNF12FTC549K (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 670 ratings
RNF12FTC549K main image
Model Number
RNF12FTC549K
Datasheet
RNF12FTC549K PDF
Description
RES 549K OHM 1% 1/2W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
549 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)