Stackpole Electronics Inc RNF12FTC365R (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 685 ratings
RNF12FTC365R main image
Model Number
RNF12FTC365R
Datasheet
RNF12FTC365R PDF
Description
RES 365 OHM 1% 1/2W AXIAL
In Stock : 1481
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Tape & Reel
Resistance
365 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)