Stackpole Electronics Inc RNF12FTC121R Bulk sales (1 piece or more)
4.9 808 ratings
RNF12FTC121R main image
Model Number
RNF12FTC121R
Datasheet
RNF12FTC121R PDF
Description
RES 121 OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging
Cut Tape
Resistance
121 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)