Stackpole Electronics Inc RNF12FTC121K (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 827 ratings
RNF12FTC121K main image
Model Number
RNF12FTC121K
Datasheet
RNF12FTC121K PDF
Description
RES 121K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
121 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)