Stackpole Electronics Inc RNF12FTC102R (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 785 ratings
RNF12FTC102R main image
Model Number
RNF12FTC102R
Datasheet
RNF12FTC102R PDF
Description
RES 102 OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
102 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)