Stackpole Electronics Inc RNF12FBC61R9 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 832 ratings
RNF12FBC61R9 main image
Model Number
RNF12FBC61R9
Datasheet
RNF12FBC61R9 PDF
Description
RES 61.9 OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
61.9 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)