Stackpole Electronics Inc RNF12FAD4K75 (2000 per Tape & Box Full Tape & Box)
5.0 609 ratings
RNF12FAD4K75 main image
Model Number
RNF12FAD4K75
Datasheet
RNF12FAD4K75 PDF
Description
RES 4.75K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging
Tape & Box
Resistance
4.75 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)