Stackpole Electronics Inc RNF12DTC232R (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 707 ratings
RNF12DTC232R main image
Model Number
RNF12DTC232R
Datasheet
RNF12DTC232R PDF
Description
RES 232 OHM 0.5% 1/2W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
232 Ohms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)