Stackpole Electronics Inc RNF12CTE100R (2500 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 702 ratings
RNF12CTE100R main image
Model Number
RNF12CTE100R
Datasheet
RNF12CTE100R PDF
Description
RES 100 OHM 0.25% 1/2W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
100 Ohms
Tolerance
±0.25%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)