Stackpole Electronics Inc RNF12BTC150K Bulk sales (1 piece or more)
4.7 697 ratings
RNF12BTC150K main image
Model Number
RNF12BTC150K
Datasheet
RNF12BTC150K PDF
Description
RES 150K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Resistance
150 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)