Stackpole Electronics Inc RNCS1206BKE156K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.7 807 ratings
RNCS1206BKE156K main image
Model Number
RNCS1206BKE156K
Datasheet
RNCS1206BKE156K PDF
Description
RES 156K OHM 0.1% 1/8W 1206
In Stock : 3506
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
156 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)