Stackpole Electronics Inc RNCS0805BKE8K25 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 784 ratings
RNCS0805BKE8K25 main image
Model Number
RNCS0805BKE8K25
Datasheet
RNCS0805BKE8K25 PDF
Description
RES 8.25K OHM 0.1% 1/10W 0805
In Stock : 179
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
8.25 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)