Stackpole Electronics Inc RNCS0805BKE332R (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 704 ratings
RNCS0805BKE332R main image
Model Number
RNCS0805BKE332R
Datasheet
RNCS0805BKE332R PDF
Description
RES 332 OHM 0.1% 1/10W 0805
Resistance
332 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)