Stackpole Electronics Inc RNCS0603BKE4K99 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 664 ratings
RNCS0603BKE4K99 main image
Model Number
RNCS0603BKE4K99
Datasheet
RNCS0603BKE4K99 PDF
Description
RES 4.99K OHM 0.1% 1/16W 0603
In Stock : 3810
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
4.99 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)