Stackpole Electronics Inc RNCS0603BKE200K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 709 ratings
RNCS0603BKE200K main image
Model Number
RNCS0603BKE200K
Datasheet
RNCS0603BKE200K PDF
Description
RES 200K OHM 0.1% 1/16W 0603
In Stock : 2896
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
200 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)