Stackpole Electronics Inc RNCP1206FTD69K8 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 838 ratings
RNCP1206FTD69K8 main image
Model Number
RNCP1206FTD69K8
Datasheet
RNCP1206FTD69K8 PDF
Description
RES 69.8K OHM 1% 1/2W 1206
In Stock : 14701
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
69.8 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Ratings
Size / Dimension
0.122" L x 0.059" W (3.10mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max)
0.025" (0.65mm)