Stackpole Electronics Inc RNCF2512DTE309R (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 729 ratings
RNCF2512DTE309R main image
Model Number
RNCF2512DTE309R
Datasheet
RNCF2512DTE309R PDF
Description
RES 309 OHM 0.5% 3/4W 2512
Resistance
309 Ohms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)