Stackpole Electronics Inc RNCF2512BTC19R6 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 715 ratings
RNCF2512BTC19R6 main image
Model Number
RNCF2512BTC19R6
Datasheet
RNCF2512BTC19R6 PDF
Description
RES 19.6 OHM 0.1% 1W 2512
Resistance
19.6 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)