Stackpole Electronics Inc RNCF2010DTE82R0 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 770 ratings
RNCF2010DTE82R0 main image
Model Number
RNCF2010DTE82R0
Datasheet
RNCF2010DTE82R0 PDF
Description
RES 82 OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance
82 Ohms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Size / Dimension
0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)