Stackpole Electronics Inc RNCF2010DKE52K3 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 894 ratings
RNCF2010DKE52K3 main image
Model Number
RNCF2010DKE52K3
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNCF2010DKE52K3 PDF
Description
RES 52.3K OHM 0.5% 1/3W 2010
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNCF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
52.3 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Composition
Thin Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)