Stackpole Electronics Inc RNCF2010BTC29K4 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 862 ratings
RNCF2010BTC29K4 main image
Model Number
RNCF2010BTC29K4
Datasheet
RNCF2010BTC29K4 PDF
Description
RES 29.4K OHM 0.1% 1/3W 2010
Resistance
29.4 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)