Stackpole Electronics Inc RNCF1210DTE118K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 885 ratings
RNCF1210DTE118K main image
Model Number
RNCF1210DTE118K
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNCF1210DTE118K PDF
Description
RES 118K OHM 0.5% 1/3W 1210
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNCF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
118 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Composition
Thin Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package
1210
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.122" L x 0.094" W (3.10mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)