Stackpole Electronics Inc RNCF1210BTE2M15 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 714 ratings
RNCF1210BTE2M15 main image
Model Number
RNCF1210BTE2M15
Datasheet
RNCF1210BTE2M15 PDF
Description
RES 2.15M OHM 0.1% 1/4W 1210
Resistance
2.15 MOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.094" W (3.10mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)