Stackpole Electronics Inc RNCF1210BTE28K7 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 728 ratings
RNCF1210BTE28K7 main image
Model Number
RNCF1210BTE28K7
Datasheet
RNCF1210BTE28K7 PDF
Description
RES 28.7K OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance
28.7 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.094" W (3.10mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)