Stackpole Electronics Inc RNCF1210BTC604K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 615 ratings
RNCF1210BTC604K main image
Model Number
RNCF1210BTC604K
Datasheet
RNCF1210BTC604K PDF
Description
RES 604K OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance
604 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package
1210
Size / Dimension
0.122" L x 0.094" W (3.10mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)