Stackpole Electronics Inc RNCF1206TKW32R4 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 703 ratings
RNCF1206TKW32R4 main image
Model Number
RNCF1206TKW32R4
Datasheet
RNCF1206TKW32R4 PDF
Description
RES 32.4 OHM 0.01% 1/4W 1206
Resistance
32.4 Ohms
Tolerance
±0.01%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)