Stackpole Electronics Inc RNCF1206TKW10K0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.7 895 ratings
RNCF1206TKW10K0 main image
Model Number
RNCF1206TKW10K0
Datasheet
RNCF1206TKW10K0 PDF
Description
RES 10K OHM 0.01% 1/4W 1206
In Stock : 638
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
10 kOhms
Tolerance
±0.01%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)