Stackpole Electronics Inc RNCF1206BTE1K82 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
5.0 895 ratings
RNCF1206BTE1K82 main image
Model Number
RNCF1206BTE1K82
Datasheet
RNCF1206BTE1K82 PDF
Description
RES 1.82K OHM 0.1% 1/3W 1206
In Stock : 4607
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
1.82 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)