Stackpole Electronics Inc RNCF0805TKW63R4 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 794 ratings
RNCF0805TKW63R4 main image
Model Number
RNCF0805TKW63R4
Datasheet
RNCF0805TKW63R4 PDF
Description
RES 63.4 OHM 0.01% 1/8W 0805
Resistance
63.4 Ohms
Tolerance
±0.01%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)