Stackpole Electronics Inc RNCF0805DTE280K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 669 ratings
RNCF0805DTE280K main image
Model Number
RNCF0805DTE280K
Datasheet
RNCF0805DTE280K PDF
Description
RES 280K OHM 0.5% 1/4W 0805
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
280 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)