Stackpole Electronics Inc RNCF0805DTE25K5 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 709 ratings
RNCF0805DTE25K5 main image
Model Number
RNCF0805DTE25K5
Datasheet
RNCF0805DTE25K5 PDF
Description
RES 25.5K OHM 0.5% 1/4W 0805
In Stock : 3683
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
25.5 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)