Stackpole Electronics Inc RNCF0805BTE698R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 725 ratings
RNCF0805BTE698R main image
Model Number
RNCF0805BTE698R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNCF0805BTE698R PDF
Description
RES 698 OHM 0.1% 1/8W 0805
In Stock : 19465
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNCF
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
698 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Composition
Thin Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)