Stackpole Electronics Inc RNCF0805BTE182R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 611 ratings
RNCF0805BTE182R main image
Model Number
RNCF0805BTE182R
Datasheet
RNCF0805BTE182R PDF
Description
RES 182 OHM 0.1% 1/8W 0805
In Stock : 16813
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
182 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)