Stackpole Electronics Inc RNCF0805BTE130K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
5.0 733 ratings
RNCF0805BTE130K main image
Model Number
RNCF0805BTE130K
Datasheet
RNCF0805BTE130K PDF
Description
RES 130K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance
130 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)