Stackpole Electronics Inc RNCF0805BKT32K4 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 865 ratings
RNCF0805BKT32K4 main image
Model Number
RNCF0805BKT32K4
Datasheet
RNCF0805BKT32K4 PDF
Description
RES 32.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance
32.4 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)