Stackpole Electronics Inc RNCF0603TKW4K32 (1000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 862 ratings
RNCF0603TKW4K32 main image
Model Number
RNCF0603TKW4K32
Datasheet
RNCF0603TKW4K32 PDF
Description
RES 4.32K OHM 0.01% 1/10W 0603
Resistance
4.32 kOhms
Tolerance
±0.01%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)