Stackpole Electronics Inc RNCF0603TKW100R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 803 ratings
RNCF0603TKW100R main image
Model Number
RNCF0603TKW100R
Datasheet
RNCF0603TKW100R PDF
Description
RES 100 OHM 0.01% 1/10W 0603
In Stock : 1047
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
100 Ohms
Tolerance
±0.01%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)