Stackpole Electronics Inc RNCF0603DTE620R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 648 ratings
RNCF0603DTE620R main image
Model Number
RNCF0603DTE620R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNCF0603DTE620R PDF
Description
RES 620 OHM 0.5% 1/6W 0603
In Stock : 3805
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNCF
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
620 Ohms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.167W, 1/6W
Composition
Thin Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)