Stackpole Electronics Inc RNCF0603DTE374K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 830 ratings
RNCF0603DTE374K main image
Model Number
RNCF0603DTE374K
Datasheet
RNCF0603DTE374K PDF
Description
RES 374K OHM 0.5% 1/10W 0603
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
374 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)