Stackpole Electronics Inc RNCF0603BTE39K2 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 776 ratings
RNCF0603BTE39K2 main image
Model Number
RNCF0603BTE39K2
Datasheet
RNCF0603BTE39K2 PDF
Description
RES 39.2K OHM 0.1% 1/6W 0603
In Stock : 6934
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
39.2 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.167W, 1/6W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)