Stackpole Electronics Inc RNCF0603BTE357K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 751 ratings
RNCF0603BTE357K main image
Model Number
RNCF0603BTE357K
Datasheet
RNCF0603BTE357K PDF
Description
RES 357K OHM 0.1% 1/10W 0603
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
357 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)